Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Najlepsze porady i wskazówki na świąteczne przyjęcia.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i dobrze wiesz, co to oznacza – dużo, dużo rodzinnych spotkań przy posiłku. Ale to, że będziesz gościł gospodarzem tegorocznych Świąt nie oznacza, że posiłki muszę być wyszukane i niezwykle pracochłonne. Trzymaj się poniższych wskazówek, a stworzysz wspaniałe świąteczne menu w krótkim czasie.

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami i dobrze wiesz, co to oznacza – dużo, dużo rodzinnych spotkań przy posiłku.

Ale to, że będziesz gościł gospodarzem tegorocznych Świąt nie oznacza, że posiłki muszę być wyszukane i niezwykle pracochłonne. Trzymaj się poniższych wskazówek, a stworzysz wspaniałe świąteczne menu w krótkim czasie.

 

Przygotuj listę i sprawdź ją 2 razy

Oczywiście, że nie jesteś Mikołajem, ale tak jak on miej swoją listę - ona ułatwi Ci życie. Lista powinna zawierać wszystko, co musisz zrobić, kupić i przygotować, dzięki czemu cały przedświąteczny chaos stanie się prostszy do ogarnięcia.

Prawdopodobnie należysz do grona ludzi, którzy w kuchni spędzili znaczna część życia i jesteś zdania , że o gotowaniu wiesz już wszystko… ale przygotowanie listy może naprawdę zaoszczędzić mnóstwo czasu. Kilka minut na  gruntowne przemyślenie planu działań – i już wiesz co powinieneś kupić, aby potem nie wracać do sklepu bo jakąś niezbędną drobnostkę, odstając swoje w długiej kolejce.

 

Unikaj eksperymentów

Eksperymenty w kuchni są powodem, dla którego kochamy gotować, ale Boże Narodzenie to nie jest właściwy czas na próbowanie nowych rzeczy. Jeśli naprawdę chcesz zaimponować gościom nowymi, egzotycznymi potrawami, spróbouj przygotować je na kilka dni wcześniej. Tylko wtedy będziecie naprawdę pewni tego, że wszystko uda się tak jak powinno.

Zazwyczaj najlepiej trzymać się z produktów, które znasz i przygotowywałeś wiele razy. To nie musi być nudne! Możesz próbować różnych kombinacji dań głównych i przystawek, być kreatywnym w zakresie ich serwowania lub nawet nieco odwrócić się od tradycyjnych świątecznych potraw. Nie ma w tym nic złego. Aby uniknąć kulinarnego koszmaru, musisz być pewien, że wiesz, co robisz.

 

Daj sobie czas

Czas w kuchni szybko mija , prawda?Czy na pewno jesteś gotowy, aby wykonać wszystko na czas i uniknąć zaskoczenia, że goście już przybyli, a do wydania posiłku jeszcze grubo ponad godzinę. Zaplanuj i upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, a wszystko będzie dobrze.

Sprawdź, czy masz w lodówce wystarczająco dużo miejsca na wszystkie produkty i gotowe dania do przechowywania (jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz podawać desery). Większość menu można przygotować z wyprzedzeniem - niektóre potrawy lub składniki nawet na dzień - dwa wcześniej, to pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu w trakcie Świąt. Już nie będziesz musiał znikać w kuchni na długi czas, kiedy pojawiają się goście. Szybciej wydasz posiłek i będziesz mógł spedzić więcej czasu przy stole. z bliskimi.

 

Szukaj tańszej i łatwiejszej alternatywy.

Najlepszej jakości składniki i kulinarne arcydzieła to świetny pomysł, ale krótko mówiąc będzie to kosztować dużo czasu i pieniędzy. Dlaczego nie spróbować czegoś nowego w tym roku? Tańsze i łatwij dostepne zamienniki, że nie spostoszą Twojego konta, a ich przygotowanie zajmuje mniej czasu, więc będziesz mógł dłużej cieszyć się wieczorem w gronie bliskich.

W daniach, które przygotowujesz już od dawna, zamień kilka skladników – wymaga to odrobiny kreatywności, ale efekt z pewnością będzie oszałamiający. Możesz także postawić na typowo domowe dania – mogą wydawać się mało atrakcyjne, ale wierzcie nam – smaki receptur z dzieciństwa docenią wszyscy.

 

Im więcej, tym lepiej

Przygotowanie rozrywek dla grupy ludzi może nastręczyć nieco trudności - ale może być całkiem niezłą zabawą. Wszystko zależy od punktu widzenia. Jeśli będziesz zajmował się tym sam, pewnie zajęłoby to cały dzień. Po rozpoczęciu przyjęcia będziesz zbyt zmęczony, aby cieszyć się razem z gośćmi.

Postaraj się znaleźć kogoś, kto pomoże Ci to zrobić. To może być twój małżonek, dzieci lub rodzice - albo poproś o pomoc kogoś z gości. Doskonale wiedzą, że przygotowanie dużych posiłków wymaga ciężkiej pracy i z pewnością chętnie odciążą nieco Twoje barki.W ten sposób wszystkie przygotowania potrwają dużo krócej, a przede wszystkim, bedziesz mógł cieszyć się z rozrywek razem z gośćmi.

x
Zadzwoń i zamów 22 548 65 69

Masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji.

Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.