Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Witaminy – strażnicy odporności

Rozróżniamy aż 18 witamin, z których tylko pięć rozpuszcza się w tłuszczach (A,D,E,K,F), pozostałe (m.in. C, B1, B2, B3, B6, B12) rozpuszczalne są w wodzie. Witaminy regulują przemianę materii, decydują o sprawnym funkcjonowaniu organizmu. Pamiętajmy, iż niedobór choć jednej z nich, może stwarzać niebezpieczeństwo dla całego ustroju.

Witaminy nie posiadają wartości energetycznych ani kalorycznych, a ich działanie bywa ogromnym wsparciem dla ludzkiego organizmu.

Często nasze wyobrażenie o witaminach sprowadza się do zażywania kapsułek, tabletek i pigułek zwanych suplementami diety.

 

Jesienią dbajmy o zdrowie

 

Jesienną aurą nasze zdrowie wymaga odpowiedniego traktowania. Witaminy spełniają ogromnie ważną rolę w profilaktyce i w walce z chorobami. Zaliczamy do tej grupy zwłaszcza witaminy A, D, E, C.

 

Co jeść?

 

Witaminy z grupy A – zawierają owoce o żółtym zabarwieniu (beta-karoten) np. marchewka, dynia, zielona pietruszka, sałata, pomidory, pory, ale także wątróbka, masło roślinne, jaja.

Witaminy z grupy C – znajdują się w papryce, kapuście, pietruszce, pomidorach, czarnej i czerwonej porzeczce, truskawkach, kapuście, cebuli, rzodkiewce, rzeżusze, owocach cytrusowych.

witaminy z grupy D – zawierają sardynki i niektóre gatunki ryb morskich, żółtka jaj, margaryna witaminizowana, sery, masło, mleko.

Witaminy z grupy E – obecne są w zielonolistnych warzywach, soi, orzechach, nasionach, kiełkach pszennych, mące pełnoziarnistej, żółtkach jaj.

 

Nieoceniona witamina C

 

Najpopularniejszą, zalecaną przez lekarzy witaminą wspierającą organizm w walce z infekcjami jest oczywiście witamina C.  Jej działanie doskonale wspiera witamina E, gdyż witamina C jest wrażliwa na działanie wysokiej temperatury, powietrza i światła.

 

Zadbajmy o naturalne źródła witamin.

x
Zadzwoń i zamów 22 548 65 69

Masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji.

Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.