Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Problemy w szkole? 4 posiłki, które mogą pomóc!

Czy Twoje dzieci mają problemy w szkole? Czy nie mogą nadążyć za klasowymi kolegami? Pierwsze, co powinieneś zrobić, to uzmysłowić sobie , że dzieci mające kłopoty ze szkołą nie są powodem, by się obwiniać - a następnie skup się na znalezieniu rozwiązania. Być może któryś z 4 dobrze skomponowanych posiłków przyczyni się do zwiększenia wydajności pociech w szkole.

Czy Twoje dzieci mają problemy w szkole? Czy nie mogą nadążyć za klasowymi kolegami? Pierwsze, co powinieneś zrobić, to uzmysłowić sobie , że dzieci mające kłopoty ze szkołą nie są powodem, by się obwiniać - a następnie skup się na znalezieniu rozwiązania. Być może któryś z 4 dobrze skomponowanych posiłków przyczyni się do zwiększenia wydajności pociech w szkole.

 

 

Odżywcze śniadanie z płatkami+ jogurt + jagody

 

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia, zwłaszcza dla tych, na których czeka dzień pełen intelektualnych wyzwań – np. dzieci w wieku szkolnym. Szereg badań wykazało, że:

  • dzieci, które jadają śniadania są bardziej wydajne, niż te, które pomijają poranny posiłek;
  • dzieci spożywające odżywcze śniadanie radzą sobie lepiej niż te, które jedzą je tylko czasami
  • dzieci jedzące śniadania bogate w wapń lepiej się skupiają i łatwiej przyswajają informacje
  • nieustabilizowany poziom cukru we krwi (spowodowany np. brakiem porannego posiłku) może poważnie zachwiać wydajnością fizyczno-intelektualną w szkole

 

 

Dlaczego płatki, nabiał i owoce?

Płatki, zwłaszcza z pełnego ziarna, to najlepszy możliwy wybór dla dziecięcego mózgu, ponieważ zawierają mnóstwo błonnika i witamin – składniki, które są niezbędne dla normalnego funkcjonowania całego organizmu, które to z kolei umożliwia optymalną wydajność mózgu.

Produkty nabiałowe zawierają wapń, który znany jest jako świetne wsparcie dla działania mózgu; owoce to źródło witamin i minerałów, które polepszają pamięć i koncentrację. W ramach idealnego śniadania, zaproponuj dzieciom  miseczkę pełnoziarnistych płatków zalanych  jogurtem i posypanych bogatymi w antyoksydanty jagodami. Znakomitym dopełnieniem tak skomponowanego posiłku jest szklanka świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego…

 

Szybka, owocowa przekąska podkręcająca myślenie

Kluczem do dobrej wydajności podczas zajęć szkolnych, jest także spożywanie regularnych posiłków, jako, że mózg nie potrafi optymalnie funkcjonować, bez żadnego paliwa. Dzieci, które pomijają przekąski, albo sięgają po te niezdrowe są:

  • są w dużo mniejszym stopniu zainteresowane tym co dzieje się w szkole przez resztę dnia
  • a także mają tendencję do  odczuwania zmęczenia, senności i braku zainteresowania czymkolwiek.

Dlatego tak istotnym jest zapewnienie im  zdrowych przekąsek, które uzupełnią deficyty energetyczne…

 

Mieszanka owocowa sprosta ich potrzebom

Zdaniem specjalistów z dziedziny żywienia, owocowe przekąski są najlepszym wyborem, ponieważ oferują organizmowi, wszystko, czego potrzebuje do wydajnego funkcjonowania między głównymi posiłkami. Owoce są źródłem witamin, minerałów, antyoksydantów i co prawdopodobnie najważniejsze – zawierają dużo płynów, które sukcesywnie nawadniają organizm. Banany jabłka, jagody, awokado i pomarańcze -  wszystkie są kapitalnym wyborem; a najlepszym pomysłem będzie podawanie ich dziecku wymiennie, aby nie znudziły się  jedzeniem codziennie tego samego.

 

Lunch wypełniony proteinami i warzywami.

Po wyczerpującym dniu w szkole, nie ma chyba nic bardziej potrzebnego dziecku, niż wypełniony składnikami odżywczymi posiłek, który uzupełni straty energii w ciągu pobytu poza domem i pozwolą, aby umysł mógł wydajnie przyswoić informacje, które napływały do niego przez długie godziny zajęć. Które produkty z grupy stanowiącej paliwo dla mózgu, będą najlepszym wyborem na lunch?

 

Chudy białko i warzywa wspierają pracę mózgu

  • Chude, białe mięso, takie jak kurczak czy indyk, oferują świetne wsparcie pracy mózgu, jednocześnie nie obciążając  ciała namiarem tłuszczu.
  • Warzywa są świetnym dodatkiem do każdego dania mięsnego – nie tylko dlatego, że świetnie komponują się z nimi smakowo, ale  głównie dlatego, że zapewniają ochronę komórek mózgowych w postaci niezliczonej liczby witamin, minerałów i antyoksydantów.
  • Zielonolistne warzywa działają najlepiej, a Ty możesz łączyć je z tymi kolorowymi , takimi jak: pomidory, marchewki, dynie, bakłażany, aby przygotować lunch, który pokochają dzieci

 

Lekka, ale odżywcza kolacja – warzywa i orzechy.

Jakość snu jest istotnym czynnikiem mającym wpływ na szkolne sukcesy dziecka. Dlatego też ważne, aby ich układ pokarmowy nie był drażniony w trakcie snu, przez zjedzone wieczorem duże, obfitujące w tłuszcz posiłki. W zamian warto zaserwować danie, które wspomogą pracę komórek nerwowych w trakcie nocnego wypoczynku. A produkty, które będą się do tego nadawały, można zmieszać w jedną, pyszną …

 

…Sałatka z orzechów i warzyw

Zielonolistne  warzywa  będą  doskonałą  podstawą Twojej odżywczej sałatki, którą następnie możesz wzbogacić całym mnóstwem różnokolorowych warzyw : pomidorów, marchewek, groszku i każdym innym warzywem, które lubią Twoje pociechy. Dorzuć na wierzch trochę orzechów i kilka kawałków pieczonego kurczaka, tuńczyka lub łososia , aby stworzyć świetnie skomponowaną kolację na koniec aktywnego dnia…