Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Moda na Smoothie

Powoli robi się coraz cieplej? Znakomitym pomysłem na taką pogodę jest przygotowanie napoju znanego jako smoothie. Istnieje nieskończenie wiele pomysłów i wariantów smakowych. Oto bowiem narodził się nowy – bajecznie kolorowy i niezwykle zdrowy - styl odżywiania.

Powoli robi się coraz cieplej? Znakomitym pomysłem na taką pogodę jest przygotowanie napoju znanego jako smoothie. Istnieje nieskończenie wiele pomysłów i wariantów smakowych. Oto bowiem narodził się nowy – bajecznie kolorowy i niezwykle zdrowy - styl odżywiania.

Historia Smoothie

Moda na Smoothie przywędrowała do Europy  z Ameryki. Twórcą Smoothie jest Stephen Kunau, który pod koniec lat 60-tych opracował tę niebywałą recepturę na zdrowie. Smoothie to orzeźwiający napój na bazie owoców, a powstał w prozaiczny sposób.

Kunau jako nastolatek pracował w jednej z amerykańskich restauracji, gdzie serwował mleczne koktajle. Ze względu na alergię na białko i cukrzycę, nie mógł ich spożywać, postanowił zatem stworzyć nową mieszankę na bazie mrożonych  i świeżych owoców bez domieszki cukru, obfitą  w składniki odżywcze i  witaminy. Tak oto powstała arcybogata w swej strukturze bomba witaminowa.

Jak przygotować Smoothie?

Napój na bazie rozmaitych mrożonych i świeżych  owoców przygotujemy, miksując je z kruszonym lodem i łącząc z sokiem - najczęściej pomarańczowym.

Często podstawą bazy owocowej jest miąższ z bananów lub miodu (region Morza Śródziemnego), stanowiący gęstą masę.

Konsystencja napoju może przypominać także mleczny koktajl, gdyż w drugim wariancie możemy tę mieszankę owocową połączyć z mlekiem lub jogurtem.

Kaloryczność i wartości odżywcze

Przyjmując za bazę miąższ z bananów i łącząc go z kilkoma rodzajami owoców np. truskawkami, jabłkami, malinami, oraz dodając sok pomarańczowy, porcja 100 i  200 g zawiera  średnio :

 

 

w 100g

w 1 porcji (200g)

Energia

54kcal

108kcal

Białko

0.7g

1.4g

Tłuszcz

0.2g

0.4g

Węglowodany

11.8g

23.6g

Błonnik

1.1g

2.2g

 

 

 

Najpopularniejsze Smoothie

Oprócz gamy napojów w 100% złożonych z owoców np. bananów, melonów, truskawek, pomarańczy, malin, jabłek, aronii, brzoskwiń itp., popularne stają się napoje z posmakiem bakalii, ziół, miodu.

Coraz częściej występują Smoothie z domieszką jogurtu lub mleka sojowego, ale najwartościowsze napoje to te przygotowywane z naturalnych owoców, najlepiej sezonowych.

Lato to kopalnia zdrowia, wykorzystajmy zatem mądrze  jego zasoby. Smacznego!

x
Zadzwoń i zamów 22 548 65 69

Masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji.

Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.