Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Dobry nóż – jakość i precyzja cięć

Chcesz gotować zdrowo? Wybieraj kolorowe i sezonowe warzywa oraz owoce – bo to, co rośnie w danym momencie jest najświeższe, a kolor warzyw i owoców mówi wiele o składnikach odżywczych, które wchodzą w ich skład. Im więcej kolorów, tym lepiej. To już wiesz, ale kiedy dochodzi do krojenia i obierania, zapał kulinarny opada.

Potrzebny ci dobry nóż.

Świeże warzywa i owoce należy przechowywać w temperaturze 10-18 ° C - dzięki niej nie zwiędną i łatwiej poddasz je obróbce. Każde warzywo i owoc należy umyć, oczyścić i pokroić tuż przed spożyciem. I tu zaczynają się problemy? Nie lubisz obierać? Boisz się, że tym sposobem pozbawisz żywność wszystkich wartości odżywczych? Dobry nóż i inteligentna technika krojenia sprawią, że będziesz gotować zdrowo bez zniechęcenie i bez obaw. To łatwe !

Obieranie – mało kto lubi obierać warzywa i owoce. Dlaczego? Z powodu niewłaściwego sprzętu. Zły nóż pogłębia niechęć do obierania, a nie wszystko podasz mundurkach. Jak szybko i skutecznie pozbyć się warstwy obierki (najlepiej żeby była długa i cienka)? Użyj specjalnego noża! Specjalny nóż do obierania ułatwi i uprzyjemni proces zdejmowania skórki. Przytrzymaj owoc / warzywo i umieścić ostrą stronę blaszki noża na obieranej powierzchni. Lekko dociśnij i w tej pozycji prowadź. Nie szarp. Powinno pójść gładko. Możesz też użyć specjalnego noża do okrawania. W tym celu zrób specjalne nacięcia (np. na pierwszej warstwie cebuli) a potem możesz zdjąć skórkę/obierkę/warstwę ręcznie. Możesz też sparzyć skórkę warzyw (doskonale sprawdza się to przy pomidorach) a potem zdjąć skórkę przy użyciu małego noża.

Siekanie – większość sałatek i eleganckich dań wymaga zgrabnie posiekanych owoców i warzyw. Mistrza kuchni poznasz po cienkich i zgrabnych plasterkach. Czasami mogą być nawet walowane albo mogą przybierać fantazyjne kształty. Wszystko w twoich rękach, jeśli trzymasz w nich dobry nóż. Szef kuchni radzi: odetnij kawałek warzywa (np. tę część marchwi, która jest tuż przy naci. Potem przetnij wzdłuż od nasady do czubka. Ułóż poziomo na desce i krój w plasterki, albo przetnij jeszcze raz wzdłuż by nadać marchwi kształt ćwiartki koła. Operuj nożem bez wahania i dociskaj do końca. Przez kolejne cięcia możesz uzyskać coraz drobniejsze części .

Plasterkowanie – to sztuka! Jak pokroić chleba i ciasta żeby się nie kruszyły? Wypróbuj cienki ząbkowany nóż. Noże do chleba są wykonane w technologii, która pozwala na kromkowanie stosunkowo miękkich powierzchni bez okruchów. Do krojenia i plasterkowania twardszych produktów użyj noża polecanego przez szefa kuchni – tego, który tak szybki i skutecznie sieka i szatkuje. Poradzi sobie z każdym owocem i warzywem!

Bezpieczeństwo– Pamiętaj by zawsze trzymać nóż pewną ręką i umieszczać jego końcówkę na powierzchni cięcia, a dopiero potem sięgać nożem głębiej. To podstawowa zasada, która ułatwi cięcie i pozwoli wykorzystać wszystkie możliwości inteligentnych noży. Sukces tkwi w dopasowaniu noża do zadania.

 

Użyj odpowiedniego noża

Mając trzy noże, jesteś przygotowany do wielu zadań. Ich zróżnicowane ostrza i grubości odpowiadają na potrzeby różnych kuchennych czynności. Mały nożyk do obierania, nóż szefa kuchni który w mig posieka najtwardsze warzywa i owoce oraz nóż z ząbkami – do chleba i ciasta. Cienkie obierki, gładkie siekania i kromki bez okruszków. Każdy posiłek przygotowany sprawnie – dzięki temu że korzystasz z kilku technik i właściwych noży. A kiedy wszystko już pokrojone – pora na dekoracje. Ze słupków, plasterków i małych kolorowych cząsteczek. Piękne, zdrowe, kolorowe. Niezależnie którego noża używasz, upewnij się, że robisz to we właściwy sposób. Nie siłowo! Zachowaj bezpieczeństwo, miej przyjemność z gotowania.

x
Zadzwoń i zamów 22 548 65 69

Masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji.

Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.