Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Dlaczego jesienią przybieramy na wadze?

Jesienno-zimowe wahania wagi to problem stary jak świat  w naszym zakątku kulturowym. Wypracowana przez lato sylwetka ulega przemianie w zastraszającym tempie.

Jesienno-zimowe wahania wagi to problem stary jak świat  w naszym zakątku kulturowym. Wypracowana przez lato sylwetka ulega przemianie w zastraszającym tempie.

Nie ukrywajmy, jest to niezmiernie frustrujący problem i boryka się z nim wiele osób, jeśli nie wszyscy.

Przecież każdy z nas chce wyglądać olśniewająco bez względu na porę roku, lecz przyroda lubi płatać figle. W myśl przysłowia „w przyrodzie nic nie ginie”, kilogramy wracają do nas szybciej  niż byśmy chcieli.

Jak temu zaradzić?

Co jest przyczyną nadmiernego przybierania na wadze?

Często tycie jest powiązane z naszym obżarstwem, ale to nie jedyna przyczyna.

Zimą do naszej części Ziemi dociera mniej światła, co z kolei wpływa na zwiększenie produkcji melatoniny. Jest ona koordynatorem  pracy nadrzędnego zegara biologicznego u ssaków regulującego rytmy okołodobowe m.in. snu i czuwania. Automatycznie wzrasta wówczas łaknienie, gdyż mózg otrzymuje informację o potrzebie gromadzenia zapasów pożywienia.

W dodatku, zimą nasz organizm potrzebuje znacznie mniej kalorii, ponieważ mniej się ruszamy, a nasza samodyscyplina pozostawia wiele do życzenia.

Pocieszamy się stwierdzeniem: Wiosną zadbam o siebie

To błąd. Organizm potrzebuje ruchu przez  cały czas, bez względu na warunki klimatyczne i porę roku. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się fitness, pływanie czy zwykły taniec przy muzyce w zaciszu domowym. Nie powalajmy sobie na rozleniwienie, bo z tego stanu bardzo trudno zrezygnować.

Zadbajmy o racjonalne, przede wszystkim beztłuszczowe gotowanie

Patelnia Delimano Dry Cooker jest niezwykle pomocna w przetrwaniu w dobrej formie jesienno-zimowej aury. Pozwala smażyć na minimalnej ilości tłuszczu. Dzięki doskonałej cyrkulacji gorącej pary można bardzo szybko przygotować pyszne potrawy.

Teraz bez wyrzeczeń przyrządzisz pyszne i zdrowe potrawy dla siebie i swojej rodziny.

Nie daj się kilogramom!

x
Zadzwoń i zamów 22 548 65 69

Masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji.

Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.