Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do

Czy warto kupować produkty ekologiczne ?

Ekologia nie jest już modnym sloganem, a warunkiem życia w zgodzie z naturą. Zanieczyszczenie środowiska i żywność genetycznie modyfikowana w oczywisty sposób wpływają negatywnie na nasz organizm. Pamiętaj, kupując produkty ekologiczne, wybierasz zdrowie

Ekologia nie jest już modnym sloganem, a warunkiem życia w zgodzie z naturą. Zanieczyszczenie środowiska i żywność genetycznie modyfikowana w oczywisty sposób wpływają negatywnie na nasz organizm. Pamiętaj, kupując produkty ekologiczne, wybierasz zdrowie!

Czy nie przepłacamy?

Nabywając żywność ekologiczną możemy mieć pewność, iż została ona wytworzona naturalnymi i przyjaznymi środowisku metodami, a do jej produkcji nie stosowano chemii oraz nawozów sztucznych. Żywność ekologiczna nie posiada również konserwantów, stabilizatorów, wzmacniaczy smaku i zapachu, różnorodnych barwników czy aromatów.

Oczywiście eko żywność jest nieco droższa, ze względu na większe nakłady przy produkcji, ale w ogólnym rozrachunku nasze zdrowie przecież nie ma ceny.  Nie oszczędzajmy na nim!

Pamiętajmy, iż żywność ekologiczna jest mniej kształtna, posiada też skazy, gdyż do jej uprawy nie zastosowano nawozów sztucznych. Jednak smak wynagradza wygląd.

Gdzie kupować żywność ekologiczną?

Eko żywność możemy zakupić w następujących punktach:

 • W specjalistycznych sklepach trudniących się zbytem wyłącznie tego rodzaju żywności
 • W sklepach detalicznych na wyznaczonych stoiskach
 • W dużych sieciach supermarketów  również na wydzielonych stoiskach
 • Na targowiskach, giełdach istnieje możliwość zakupu eko żywności od samego producenta lub pośrednika
 • W gospodarstwach ekologicznych
 • Przez Internet lub na zamówienie od rolników dostarczających żywność klientom

Po czym rozpoznać żywność ekologiczną?

Produkty ekologiczne są łatwo dostępne, lecz musimy zwracać szczególną uwagę na ich oznakowania na opakowaniach.

Certyfikowane gospodarstwa rolne są poddawane częstym kontrolom, wówczas żywność zostaje oznakowana specjalnymi certyfikatami z numerami i oznaczeniem jednostek je wydających.

W Polsce certyfikaty żywności przyznają:

 • Agro Bis Test
 • Bio Cert Małopolska
 • Bioekspert
 • Cobico
 • Ekogwarancja PTR

 

Czego się wystrzegać?

Czytajmy dokładnie skład produktu na opakowaniu. Wielu producentów oszukuje klientów zamieszczając oznaczenia eco, bio, do tego z półek nęcą nas sloganami – produkt naturalny, wiejski czy ekologiczny. W rezultacie na etykietach zauważymy całą listę chemicznych ulepszaczy. Nie dajmy się oszukać, wybierajmy tylkoprodukty z oryginalnymi certyfikatami!

x
Zadzwoń i zamów 22 548 65 69

Masz pytanie lub chcesz złożyć zamówienie? Chciałbyś dowiedzieć się więcej o naszych produktach? Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji.

Zadzwoń do nas! Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.