Nie masz produktów w koszyku.

Dołącz do
  • Dostawa przez kuriera
  • 30 dni na zwrot
  • Możliwość rozłożenia na raty
Ukochany hamburger

Ukochany hamburger

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego przez kogo i kiedy została wynaleziona ta specyficzna potrawa. Hamburger liczy sobie już 107 lat i nadal cieszy się niezmienną popularnością.

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego przez kogo i kiedy została wynaleziona ta specyficzna potrawa. Hamburger liczy sobie już 107 lat i nadal cieszy się niezmienną popularnością.

Został wymyślony przez garncarza Fletchera Davisa w 1904r. Davis hobbystycznie przyrządzał potrawy podczas swoich wystaw garncarskich oraz prowadził bar w Teksasie. Jedną z pozycji w menu baru był kotlet na grzance z sałatą i majonezem.

Hamburger – król wygody!

Od czasów Davisa hamburger zmienił nieco swoją postać. Obecnie kotlet z mielonego mięsa (siekanej wołowiny) umieszcza się pomiędzy połówkami bułki, co pozwala na wygodnie i  szybkie  spożywanie potrawy bez używania sztućców. Nie bez powodu nazwa Fast Food kojarzy się głównie z hamburgerami.

 Bywają one  urozmaicone wieloma dodatkami takimi jak: pomidor, sałata, ogórek konserwowy, cebula, ketchup, majonez.

 Odmiany hamburgera

 Poza wymienionym już właściwym daniem składającym się z wołowiny, możemy spróbować  także:

  • Cheeseburgera, czyli hamburgera z dodatkiem plastrów sera.
  • Chickenburgera , czyli kotleta z kurczaka podanego w tradycyjnej bułce
  • Fishburgera, czyli kotleta z ryby.
  •  

Dlaczego hamburger?

Hamburgery są popularne głównie w Stanach Zjednoczonych,  gdzie zostały rozpropagowane przez niemieckich imigrantów.

Zza oceanu (San Bernardino w Kalifornii)  przywędrował do Europy wielki koncern fastfoodowy MCDonald’s, licząc na ogromne zyski. I nie przeliczył się.

Hamburgery są ogromnie niezdrową,  kaloryczną, ale równocześnie szybką i smaczną  potrawą. Duże tempo życia sprawia, że śmieciowe jedzenie zalewa rynek, zdobywając wciąż nowych zwolenników.  Po prostu wiele osób nie ma czasu na przyrządzanie zwykłych potraw.

Na nic nawoływania dietetyków! Każdy wie, że  fast foody powodują wiele chorób cywilizacyjnych, z cukrzycą  i otyłością na czele, lecz popularność tego typu przekąsek nie słabnie.

x
Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwoń!