• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty
DZIEŃ MATKI

Na Dzień Matki rabat - 50zł na NutriBullet z kodem: DLAMAMY

Dobry nóż – jakość i precyzja cięć

Dobry nóż – jakość i precyzja cięć

Chcesz gotować zdrowo? Wybieraj kolorowe i sezonowe warzywa oraz owoce – bo to, co rośnie w danym momencie jest najświeższe, a kolor warzyw i owoców mówi wiele o składnikach odżywczych, które wchodzą w ich skład. Im więcej kolorów, tym lepiej. To już wiesz, ale kiedy dochodzi do krojenia i obierania, zapał kulinarny opada.

Potrzebny ci dobry nóż.

Świeże warzywa i owoce należy przechowywać w temperaturze 10-18 ° C - dzięki niej nie zwiędną i łatwiej poddasz je obróbce. Każde warzywo i owoc należy umyć, oczyścić i pokroić tuż przed spożyciem. I tu zaczynają się problemy? Nie lubisz obierać? Boisz się, że tym sposobem pozbawisz żywność wszystkich wartości odżywczych? Dobry nóż i inteligentna technika krojenia sprawią, że będziesz gotować zdrowo bez zniechęcenie i bez obaw. To łatwe !

Obieranie – mało kto lubi obierać warzywa i owoce. Dlaczego? Z powodu niewłaściwego sprzętu. Zły nóż pogłębia niechęć do obierania, a nie wszystko podasz mundurkach. Jak szybko i skutecznie pozbyć się warstwy obierki (najlepiej żeby była długa i cienka)? Użyj specjalnego noża! Specjalny nóż do obierania ułatwi i uprzyjemni proces zdejmowania skórki. Przytrzymaj owoc / warzywo i umieścić ostrą stronę blaszki noża na obieranej powierzchni. Lekko dociśnij i w tej pozycji prowadź. Nie szarp. Powinno pójść gładko. Możesz też użyć specjalnego noża do okrawania. W tym celu zrób specjalne nacięcia (np. na pierwszej warstwie cebuli) a potem możesz zdjąć skórkę/obierkę/warstwę ręcznie. Możesz też sparzyć skórkę warzyw (doskonale sprawdza się to przy pomidorach) a potem zdjąć skórkę przy użyciu małego noża.

Siekanie – większość sałatek i eleganckich dań wymaga zgrabnie posiekanych owoców i warzyw. Mistrza kuchni poznasz po cienkich i zgrabnych plasterkach. Czasami mogą być nawet walowane albo mogą przybierać fantazyjne kształty. Wszystko w twoich rękach, jeśli trzymasz w nich dobry nóż. Szef kuchni radzi: odetnij kawałek warzywa (np. tę część marchwi, która jest tuż przy naci. Potem przetnij wzdłuż od nasady do czubka. Ułóż poziomo na desce i krój w plasterki, albo przetnij jeszcze raz wzdłuż by nadać marchwi kształt ćwiartki koła. Operuj nożem bez wahania i dociskaj do końca. Przez kolejne cięcia możesz uzyskać coraz drobniejsze części .

Plasterkowanie – to sztuka! Jak pokroić chleba i ciasta żeby się nie kruszyły? Wypróbuj cienki ząbkowany nóż. Noże do chleba są wykonane w technologii, która pozwala na kromkowanie stosunkowo miękkich powierzchni bez okruchów. Do krojenia i plasterkowania twardszych produktów użyj noża polecanego przez szefa kuchni – tego, który tak szybki i skutecznie sieka i szatkuje. Poradzi sobie z każdym owocem i warzywem!

Bezpieczeństwo– Pamiętaj by zawsze trzymać nóż pewną ręką i umieszczać jego końcówkę na powierzchni cięcia, a dopiero potem sięgać nożem głębiej. To podstawowa zasada, która ułatwi cięcie i pozwoli wykorzystać wszystkie możliwości inteligentnych noży. Sukces tkwi w dopasowaniu noża do zadania.

 

Użyj odpowiedniego noża

Mając trzy noże, jesteś przygotowany do wielu zadań. Ich zróżnicowane ostrza i grubości odpowiadają na potrzeby różnych kuchennych czynności. Mały nożyk do obierania, nóż szefa kuchni który w mig posieka najtwardsze warzywa i owoce oraz nóż z ząbkami – do chleba i ciasta. Cienkie obierki, gładkie siekania i kromki bez okruszków. Każdy posiłek przygotowany sprawnie – dzięki temu że korzystasz z kilku technik i właściwych noży. A kiedy wszystko już pokrojone – pora na dekoracje. Ze słupków, plasterków i małych kolorowych cząsteczek. Piękne, zdrowe, kolorowe. Niezależnie którego noża używasz, upewnij się, że robisz to we właściwy sposób. Nie siłowo! Zachowaj bezpieczeństwo, miej przyjemność z gotowania.

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Pomoc telefoniczna
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Delimano

Najwyższej jakości produkty kuchenne, zapewniające zdrowy styl życia - garnki, patelnie, małe AGD, akcesoria, podgrzewacze wody.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!