• Dostawa przez kuriera
 • 30 dni na zwrot
 • Możliwość rozłożenia na raty
DZIEŃ MATKI

Na Dzień Matki rabat - 50zł na NutriBullet z kodem: DLAMAMY

Bogactwo mórz i oceanów

Bogactwo mórz i oceanów

Ryby i owoce morza posiadają nie tylko ważne dla naszego organizmu pełnowartościowe białka i witaminy, głównie  A i D, ale przede wszystkim składniki mineralne taki jak fosfor, jod, potas, selen magnez, wapń i wiele innych.

Ryby i owoce morza posiadają nie tylko ważne dla naszego organizmu pełnowartościowe białka i witaminy, głównie  A i D, ale przede wszystkim składniki mineralne taki jak fosfor, jod, potas, selen magnez, wapń i wiele innych.

Potrawy z ryb powinny często gościć na naszych stołach ze względu na cenne kwasy Omega-3.

 W Japonii stałym punktem jadłospisu są dania z ryb, dlatego też Japończycy żyją dłużej, rzadziej chorują na choroby układu krążenia i miażdżycę!

Czyż to nie jest zastanawiające?

 

Tłuste znaczy zdrowe? Tak!

 Warto pamiętać, że wybierając ryby, należy zaopatrzyć się w te najtłustsze, co jest zupełnym przeciwieństwem reguł, które obowiązują w przypadku mięs.

 Dietetycy i lekarze szczególnie zalecają spożycie takich gatunków ryb jak:

 • Tłuste: makrela, sardynka, łosoś, śledź, halibut, tuńczyk, węgorz - zwierają ponad 5 procent tłuszczu (rekordzista węgorz – zawiera 26 proc. tłuszczu!).
 • Chude: dorsz, morszczuk, szczupak, mintaj, sola - zawierają 1 proc. tłuszczu.
 • Słodkowodne: pstrąg, karp, sieja, okoń - zawierają do 5 proc. tłuszczu.

Wybór ryb powinien być uzależniony od pory roku, np. makrelę warto kupować w zimie (grudzień), gdyż wówczas zawiera najwięcej tłuszczu.

Mało znanymi w Polsce, egzotycznymi i smacznymi rybami są:

 • Miruna poławiana głównie w wodach okalających Chile oraz Argentynę oraz wodach Nowej Zelandii. Dostępna wyłącznie w formie mrożonych tusz, filetów ze skórą oraz bez skóry, ale także w formie polędwic.
 • Błękitek nowozelandzki zwany również Witlinkiem, poławiany w wodach wokół Nowej Zelandii, jest doskonałą rybą białą o bardzo smacznym mięsie.
 • Karmazyn - ryba występująca pod postacią wielu gatunków, z których dwa żyją w chłodnych subarktycznych wodach północnych Atlantyku, a pozostałe w północno-wschodnim Pacyfiku. Ceniona za swoje białe, smaczne mięso.
 • Kergulena ryba poławiana w wodach wokół Antarktydy. Jest to ryba białokrwista, a brak hemoglobiny sprawia, iż może znajdować się w diecie osób ze skazą białkową. Charakteryzuje się znakomitymi walorami smakowymi.

Jedzmy ryby na zdrowie!

 • Metody płatności
  Możesz dokonać płatności online, przy odbiorze, a także rozłożyć płatność na raty.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy
  Jeśli nie jesteś zadowolony z zakupu, możesz go zwrócić w ciągu 30 dni.
 • Pomoc telefoniczna
  Masz pytania, sugestie, chcesz złożyć lub anulować zamówienie, złożyć reklamację? Zadzwoń: 22 512 54 00
 • Bezpieczne płatności
  Możesz mieć pewność, że płatności w naszych sklepach są w 100% bezpieczne. Dbamy o Twoją prywatność i bezpieczeństwo Twoich danych.

Delimano

Najwyższej jakości produkty kuchenne, zapewniające zdrowy styl życia - garnki, patelnie, małe AGD, akcesoria, podgrzewacze wody.
Zapisz się do newslettera

Kliknij, oddzwonimy za darmo

Masz pytania lub chcesz złożyć zamówienie? Kliknij przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie.

Nasz konsultant jest gotów odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące produktów, które Cię interesują. Proszę kliknąć na przycisk poniżej, a my oddzwonimy do Ciebie. Usługa ta jest całkowicie bezpłatna!

Zadzwońcie!